KURUMSAL / KURUMSAL
       Firmamız 1955 tarihinde babamız Hasan YALINIZ tarafından kurularak ticari hayatına başlamıştır.

       Tarım ve hayvancılıkla başlayan süreç daha sonra yem ve hammaddelerinin satışıyla devam etmiştir. Gelişen ve değişen şartlara uygun olarak firmamız büyüyerek şirketleşti. Uzun yıllar Türkiye’nin sayılı ve önde gelen kuruluşlarına hammadde tedarkçiliği yapmıştır.Süre gelen tarımsal faaliyetlerimizi , sektördeki deneyimimizi 1996 yılında Yalınızlar Tarım Ürn.Nak.Gıda Mah.San.ve Tic.Ltd.Şti. olarak aile üyelerini de bünyesine alarak şirketleşmiştir.

      Şirketimiz Gemlik Gübre Bayiliği , Ege Gübre Bayiliği , Gübretaş Gübre Bayiliği’ni alarak çiftçinin gübre kullanımına katkı sağlamıştır..2005 yılında Tarım İşletmeleri Gn.Mdr.lüğü ( TİGEM ) bayiliğini alan şirketimiz sertifikalı tohumculuk sektörüne adım atmıştır.Çiftçimize kaliteli ve sertifikalı tohum üreterek ülke ekonomisine katkı sağlamıştır.

       Tohumculuk sektörüne girmekle beraber tohumculuk sektöründeki boşluğu gören şirketimiz 2006 yılında kendi üretim tesisini kurarak çiftçilerimizle sözleşmeli ekim yapmıştır.Modern üretim ve paketleme tesisiyle üretim kapasitesini 5000 tona çıkaran şirketimiz bu konuda Türkiye’de ilk 50 firma arasına girmiştir.

       Ve yine aynı yıllarda üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen ilk Türk traktörü Case Traktör’ün Bölge Bayiliğnii almıştır.2008-2011 yıllarında şirketimiz toplam kapalı alanını 5000 m2 ye açık alanını 10.000 m2 ye çıkarmıştır. Böylece istenilen hammaddeyi zamanında depolamaya imkan sağlanmıştır.

       Firmamız hammadde tedariğinde Türkiye’de önemli firmalar arasına girmeyi başarmıştır.Kaliteyi güvence altına almak için hammadde alımından başlayarak ürünün sevk edilmesine kadar ki süreçte kalite kontrol edilerek laboratuvarımızda ( hektolitre , gluten , sedimantasyon vb.) izlenmekte, satışlarımızda bu kalite çerçevesinde gerçekleşmektedir. Firmamız arpa,buğday,mısır vb. hammadde tedariği noktasında sektöründe öncü rolünü üstlenmiştir.

       Şirketimiz İç Anadolu Bölgesindeki Tarım Faaliyetlerindeki değişiklikleri görerek büyük bir yatırımla Türkiye’nin en büyük kapasitesine sahip mısır kurutma tesisini faaliyete geçirmiştir.

       Hızla büyüyen şirketimiz geniş araç filosuyla yurt çapında hızlı yaygın bir şekilde zamanında hammadde tedariği yaparak büyük bir pazar alanına sahiptir.Şirketimiz sektörde kalitesi, kapasitesi, kalifiyeli kadrosuyla ülkemize hizmet vermeye devam etmektedir.